“MUTFAĞIN YILDIZLARI” BELLİ OLDU

Pakmaya’nın düzenlediği yarışma sonuçlandı 
 
“MUTFAĞIN YILDIZLARI” BELLİ OLDU 
 
Pakmaya tarafından düzenlenen “Mutfağın Yıldızı Kim Olacak?” yarışmasında birinciliği Rana Karabulut kazandı. Yarışmada ikinciliği Sultan Merve Güven, üçüncülüğü ise Nurnisa Sarıakçalı kazandı. 15 – 16 Kasım tarihlerinde yapılan finallerde adaylar jüri önünde hünerlerini sergilediler. İlk 3’e girenler Arçelik markalı harika ödüllerin sahibi oldular. 
 
 
19 Kasım 2013, İstanbul. Lezzetin ustası, dünyanın en büyük 3 maya şirketinden biri olan Pakmaya’nın Türk mutfağına yeni lezzetler kazandırmak amacıyla düzenlediği “Mutfağın Yıldızı Kim Olacak?” yarışması sonuçlandı. Yarışmada sevimli poğaça tarifi ile birinciliği Rana Karabulut kazandı. İkinciliği Biscotti tarifi ile Sultan Merve Güven alırken, üçüncülük ise Elmalı Viking pasta tarifi ile Nurnisa Sarıakçalı’nın oldu. 
 
Başvuruların 16 Eylül’de başlayıp 21 Ekim’de sonuçlandığı yarışma için www.mutfaginyildizi.com web sitesine 280 tarif ile başvuru yapıldı. Yapılan ön elemeyle 10 finalist belirlendi. Finalistlerin 5’i 15 Kasım Cuma günü, 5’i ise 16 Kasım Cumartesi günü Pakmaya Uygulama Merkezi’nde (PUM) tariflerini canlı olarak hazırlayarak jürinin değerlendirmesine sundular. Birbirinden güzel lezzetler karşısında hayli zorlanan jüri üyeleri ilk üçü belirlediler. Dereceye giren tarifler Pakmaya ürün paketlerinin arkasında yer alacaklar. 
 
Yarışmayla ilgili bir değerlendirme yapan Pakmaya Pazarlama Uzmanı Elif Serpil Tokgöz şunları söyledi: 
 
“Gıda sektörünün lider kuruluşlarından biri olan Pakmaya, sadece tüketiciye en yüksek kaliteli gıda ürünlerinin sunulmasını desteklemekle yetinmiyor. Sektördeki öncü rolümüzün bir sonucu olarak sosyal sorumluluklarımızı yerine getirmeye de özel bir dikkat gösteriyoruz. Bu kapsamda, dünyanın en özgün, zengin ve önemli mutfaklarından biri olan Türk mutfağının temel değerlerinin korunması ve geliştirilmesi hedefi ile düzenlediğimiz yarışmanın çok başarılı geçmesi bizi mutlu etti. Bütün katılımcıları kutluyor ve teşekkür ediyorum.” 
 
Kazananlara harika ödüller!  
 
Yarışma birincisi Rana Karabulut’a Buzdolabı, Bulaşık Makinesi ve Fırından oluşan Arçelik Hediye Seti verildi. Yarışmada ikinci olan Sultan Merve Güven Bulaşık Makinesi, Fırın, Çiftli Telve, Sert Meyve Sıkacağı, Çay Makinesi, Tost Makinesi ve Blenderdan oluşan Arçelik Hediye Setinin sahibi olurken; yarışmada üçüncü olan Nurnisa Sarıakçalı ise Çiftli Telve, Midi Fırın, Sert Meyve Sıkacağı, Çay Makinesi, Tost Makinesi, Blenderdan oluşan Arçelik Hediye Seti kazandı. Diğer 7 finaliste ise Arçelik Hand Blender ve Pakmaya Karma Ürün Seti Hediye Paketi sunuldu. Pakmaya karma ürün setinde Pakmaya Tarif Kitabı, birer adet Pakmaya markalı çikolatalı puding, 5’li Hamur Kabartma Tozu, 5’li Şekerli Vanilin, 3’lü Instant Maya ürünleri bulunuyor. 
 
Milli Piyango çekilişiyle de ödüller sahiplerini buldu! 
 
Yarışma boyunca web sitesi üzerinden katılımcıları destekleyen, onları favori gösteren ve çevreleri ile paylaşanlar arasında da bir çekiliş kampanyası düzenlendi. Günde her 5 favori gösterme ve paylaşma faaliyetine bir çekiliş hakkı verilerek yapılan çekilişte Tekirdağ’dan Abdullah Kızıldağlı adlı talihli 1 adet Arçelik Fırın kazandı. Dağıtılan diğer ödüller arasında 5 adet Arçelik Opal Beyazı Mutfak Robotu, 10 adet Arçelik Rendeli Hand Blender, 50 adet Arçelik Hand Blender ve yüzlerce Pakmaya karma ürün seti yer aldı. 
 
Pakmaya Hakkında: 
 
Pakmaya markası ile Türkiye’de fırıncılık sektöründe bilimsel yöntemlerle üretilen maya kullanımının öncülüğünü yapan ve tüm ülkede kullanımını yaygınlaştıran Pak Gıda, 1972 yılında kurulmuştur. Pakmaya kurulduğu günden beri istikrarlı bir şekilde büyüyerek bugün 250,000 ton yaş maya kapasitesiyle dünyanın 120′den fazla ülkesine ihracat yapan sayılı büyük üreticileri arasında yer almaktadır. Pakmaya bugün maya üretimi ve üretim kapasitesi bakımından Türkiye’de birinci, dünyada üçüncü sırada yer almaktadır. www.pakmaya.com.tr

Pakmaya 2017 © Tüm Hakları Saklıdır. S.S.SYasal Uyarı

Google+